Hírek

Az alábbi linken olvasható Hegyi György, a Magyar Postagalamb Sportszövetség elnökének tájékoztatója:

M.J.

Sajnos semmi biztosat nem tudunk. Pillanatnyi állás szerint a lehetőségek a következők:

1. Ha úgy alakul a helyzet, esetleg el tudjuk kezdeni az évet a tervek szerint. Ennek a valószínűsége sajnos csekély.

2. Néhány hét késéssel indulunk és rövidebb program valósul meg. (Pár út elmarad, stb.) Ha lesz hosszútávú nemzeti bajnokság, akkor országos összefogás, megbeszélés kell. Bízom benne, hogy legalább ez a rövidített program megoldható lesz.

3. Nem tudunk kimenni külföldre és csak belföldi versenyeink lesznek, 200 - 240 km-ert tudunk röptetni. A semminél ez is jobb lenne, talán a galambok nem "savanyodnának" be és a sporik lelkivilágának is jót tenne egy kis versengés.

4. Nem tudunk menni sehová. Erre remélem nem kerül sor.

Minden esetre úgy kell készülnünk, hogy adott esetben azonnal reagálni tudjunk! A gépkocsik karbantartása, felkészítése folyamatban van, jövő héten vizsgáznak. Az alapnevezések, órák betöltése szintén halad. Jelenleg 95 tag, több mint 4000 galambja már bent van a rendszerben. Kérem az egyesületi adminisztrátorokat, hogy a még hiányzó nevezéseket töltsék fel!

KIEMELTEN FONTOS, HOGY MINDENKI ELLENŐRIZZE LE A MÁR FELVITT ADATOKAT. ÖSSZE KELL HASONLÍTANI A LEADOTT VAKCINÁZÁSI NAPLÓT, A GALAMBOM.HU-N LÉVŐ ALAPNEVEZÉSI ADATOKAT ÉS AZ ÓRÁKBÓL KINYOMTATOTT ALAPNEVEZÉST. ENNEK A HÁROMNAK MINDENBEN MEG KELL EGYEZNIE. (gyűrűszámok, a galambok neme és a galambok sorrendje is azonos kell legyen) MOST MÉG VAN IDŐ A JAVÍTÁSRA, NE HAGYJUK AZ UTOLSÓ PILLANATRA!

A nevezési díjak második részletét addig nem szedjük be, amég biztosat nem tudunk a továbbiakról! Ha nem teljes programot tudunk megvalósítani, akkor átszámoljuk, hogy mennyivel csökkenthető a második befizetés.

A versenyengedélyek díját a kerület őrzi. A szövetség felé akkor lesz befizetve, ha biztossá válik a szezon indulása.

A koronavírus járvány terjedése, avagy visszaszorulása határoz meg mindent. Nem csak hazánkban, hanem egész Európában is javulni kell a helyzetnek, hogy versenyezhessünk. Kérem a tagok türelmét és megértését! Tegyünk meg minden tőlünk telhetőt a helyzet javítása érdekében.

M.J.

A 2020.02.24-i Küldöttgyűlésen az alábbi döntések születtek:

A szavazásra jogosult 34 képviselő közül 31 megjelent, a Küldöttgyűlés határozat képes volt.

Az elnöki beszámolót, a VB. elnök beszámolóját, az EB. elnök beszámolóját, a 2019. évi zárszámadást, a 2020. évi költségvetést a Küldöttgyűlés egyhangúlag elfogadta.

A 2020. évi fő és sprint versenyprogramot véglegesítette és egyhangúlag elfogadta a Küldöttgyűlés.

A Küldöttgyűlésen az alábbi személyek kerültek megválasztásra:

Elnök: Mészáros János A-7.                                           30 szavazat
Alelnök: Mihalik András A-32.                                        17
Elnökségi tag: Takács Lajos A-39.                                31
Ellenőrző Bizottság Elnök: Kovács Ferenc A-7.          31
EB. tagok: Kucsera János A-32.                                    31
                   Szántai István A-32.                                     30
EB.póttag: Gábor József A-37.                                      31
VB. Elnök: Hortai András A-37.                                     30
VB. tagok: Budai Géza A-7., Havasi Mihály A-46.        30-30
VB. pótag: Volenszki István A-46.                                 29
Pénztáros: Bálint Tamás A-18.                                      31
Fegyelmi Bizottság Elnök: Orosz László A-60.           31
FB. tagok: Bálint Csaba A-18. Mihaleczkó László A-37.,   30 - 31
FB. póttag: Varga János A-39.                                      31

Ez úton értesítjük a MEGA rendszerrel versenyző egyesületeket, hogy a leadott gyűjtő antennák szoftver frissítése elkészült. Az antennák a március 17-i kerületi értekezleten kerülnek kiosztásra.

M.J.

A 2020. évi Nemzeti Bajnokság kiírása itt olvasható: